Præster og kirkefunktionærer

Peer Lousdal
 Sognepræst (kirkebogsfører)
 Helle Rosenkvist 
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 HROS@km.dk
 tlf. 98170120




 Organist
 Jens Mathiasem
 jens@lindholmsogn.dk
 tlf. 23700788




Mie Andersen
 Kirketjener
 Signe Fonseca
 Thistedvej 111
 9400 Nørresundby
 signe@lindholmsogn.dk
 tlf. 98175856 kirkecenter  
 tlf. 98171925 Lindholm Kirke



Hans Wendelboe Bøcher
 Koordinator, PR-,  
 Kirke- og Kulturmedarbejder
 Hans Wendelboe Bøcher
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 hans@lindholmsogn.dk
 tlf. 29400916






 
 Kontaktperson

 Lene Kristensen Hove
 Vangen 27
 9400 Nørresundby
 hove@stofanet.dk
 tlf. 98191542 / 30531056

Anette Machholm Larsen-Jensen Kirkeværge 
 Josef Werner Petersen
 Abildgårdsvej 50 st. th.
 9400 Nørresundby
 juusi48@yahoo.dk
 tlf. 22504089



Helle Rosenkvist
 Sognepræst
 Kristin Falck Saghaug
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 KRIS@km.dk
 tlf. 40824633


Tore Mortensen
 Organist 
 Hanne Møller
 hanne@lindholmsogn.dk
 tlf. 29400160




Dion Pedersen Kirketjener
 Dion Pedersen
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 dion@lindholmsogn.dk
 tlf. 98175856 kirkecenter
 tlf. 98171925 Lindholm Kirke


Thomas Baun Jensen
 Kirkegårdsleder

 (Lindholm Kirkegård) 
 Thomas Baun Jensen
 Thistedvej 111
 9400 Nørresundby
 thomas@lindholmsogn.dk
 tlf. 98173185
 Kontortid kl. 11.30-12.30
 eller efter aftale.





































 



Charlotte Amundsen
 Kordegn
 Charlotte Amundsen
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 lindholm.sogn@km.dk
 tlf. 98172432
 
 


 Gartnerarbejder
 Janni Degn Jensen
 tlf. 98173185



























 

 

Accepter cookies

Dette website bruger cookies bl.a. til at udarbejde statistik over anvendelsen af sitet.