Præster og kirkefunktionærer

Peer Lousdal
 Sognepræst
 (kirkebogsfører)  
 Helle Rosenkvist
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 HROS@km.dk
 tlf. 21 19 94 76
 
   

Sognepræst - vakant
     
 

 Organist

 Jens Mathiasen
 jens@lindholmsogn.dk
 tlf. 23700788
 
  Hanne Møller
 Organist
 Hanne Møller
 hanne@lindholmsogn.dk
 tlf. 29400160
   
Charlotte Amundsen
 Kordegn

 Charlotte Amundsen
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 lindholm.sogn@km.dk
 tlf. 98172432
 
 
Dion Pedersen
 Kirketjener

 Dion Pedersen
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 dion@lindholmsogn.dk
 tlf. 98175856 kirkecenter
 tlf. 98171925 Lindholm Kirke
 
 
Signe Fonseca
 Kirketjener

 Signe Fonseca
 Thistedvej 111
 9400 Nørresundby
 signe@lindholmsogn.dk
 tlf. 98175856 kirkecenter
 tlf. 98171925 Lindholm Kirke
 
Hans Wendelboe Bøcher
 Koordinator, PR-,

 Kirke- og Kulturmedarbejder
 Hans Wendelboe Bøcher
 Strubjerg 167
 9400 Nørresundby
 hans@lindholmsogn.dk
 tlf. 29400916
 
 
 
 
_____________________
 
 
Thomas Baun Jensen
 Kirkegårdsleder

 (Lindholm Kirkegård)
 Thomas Baun Jensen
 Thistedvej 111
 9400 Nørresundby
 thomas@lindholmsogn.dk
 tlf. 98173185
 Kontortid kl. 11.30-12.30
 eller efter aftale.
 
 

 Gartnerarbejder

 Janni Degn Jensen
 tlf. 98173185
 

 Kontaktperson

 Lene Kristensen Hove
 Vangen 27
 9400 Nørresundby
 hove@stofanet.dk
 tlf. 98191542 / 30531056
 
       
Josef Werner Petersen
 Kirkeværge

 Josef Werner Petersen
 Abildgårdsvej 50 st. th.
 9400 Nørresundby
 juusi48@yahoo.dk
 tlf. 22504089
 
       

Accepter cookies

Dette website bruger cookies bl.a. til at udarbejde statistik over anvendelsen af sitet.